A hétvégén szinte csak rangadókat rendeztek az európai topligákban. Nézzük őket egytől - egyig.

Everton - Liverpool 1-1 (1-1)
Stadion: Goodison Park
JV: Martin Atkinson (angol)
GSZ: Lukaku (45') illetve Ings (40')

Érdekesség, hogy egyik menedzser sem használta ki az összes cseréjét, mindkettenk kétszer váltottak. A labdabirtoklási mutató 50-50%-on állt meg. Az Everton 8-szor próbálkozott kapuralövéssel, ebből 5 találta el a kaput, ez 62,5% arány. A Liverpool játékosai 10-szer lőttek, ebből négy nem tévesztett cél, ez 40%-os arányt jelent. A meccs egyetlen lese az Evertoné volt.

Az Everton a hetedik, a Liverpool a tizedik a tabellán nyolc forduló után.

Arsenal - Manchester United 3-0 (3-0)
Stadion: Emirates Stadium
JV: Anthony Taylor (angol)
GSZ: Alexis Sánchez (6' 19'), Özil (7')

Az Arsenal jóval kisebb labdabirtoklással is felül tudott múlni manchesteri riválisán, mindössze 38%-ban birtokolta a labdát. A gyors egymásutánban lőtt gól három pontot ért az Ágyúsoknak. A londoniak 50%-ban eltalálták a kaput, míg a United 57%-os aránnyal, de ez nem volt elég a győzelemhez.

Az Arsenal ezzel előrelépett a második helyre, mögötte harmadik pontazonossággal a United. A tabellát a Manchester City vezeti.

Bayern München - Borussia Dortmund 5-1 (2-1)
Stadion: Allianz Arena
JV: Marco Fritz (német)
GSZ: Müller (26' 35'), Lewandowski (46' 58'); Götze (66') illetve Aubameyang (37')

Annak ellenére, hogy milyen jól kezdte a szezont a Borussia, hatalmas verést kapott a hibátlan listavezetőtől. A labdabirtoklás majdnem azonos volt (56-44), ám a lövéseknek mindössze 50%-a (4) találta el Neuert, vagy a kapuját, míg a Bayern ebben is jobb volt (71%). A Bayern tíz pontos kapuralövéséből 5 gól született. Lewndowski 12 góllal vezeti a góllövőlistát, Aubameyang a második 10 góllal, Müller a harmadik 8 góllal.

A tabellát továbbra is a hibátlan bajorok vezetik, míg a BVB második, de már 7 pont a lemaradása.

PSG - Marseille 2-1 (2-1)
Stadion: Parc des Princes
JV: Benoit Bastien (francia)
GSZ: Michy Batshuayi (30') illetve Ibrahimović (41' (P) 44' (P))

A francia rangadó is az első félidőben dőlt el, ugyanis a második félidőben Barrada tizenegyest hibázott. A második oldalon Ibra 100. találatát megszerezte a párizsi klub színeiben. Mind a két csapat 9 szer találta el a kaput, a PSG 16-ból, a Marseille 13-ból. A labdabirtoklás a fővárosi oldlara dől, mindössze 10%-kal többet volt a labda a hazaiaknál.

A PSG ezzel vezeti a francia pontvadászatot, már 5 pontos előnnyel a második Angerstől. A marseille-i csapat a 16. helyen áll 8 szerzett ponttal.

Atlético Madrid - Real Madrid 1-1 (0-1)
Stadion: Vicente Calderón
JV: Undiano Mallenco
GSZ: Vietto (83') illetve Benzema (9')

A Real korán vezetést szerzett és uralta az első félidőt. Carvajal idejekorán elhagyta a pályát, őt Arbeloa váltotta (a Blancók negatív hőse). Navas tizenegyest hárított. A második félidőt egyértelműen a matracosok kontrollálták, majd Arbeloa hibájából Vietto gólt szerzett.

A madridi derbi tehát döntetlennel zárult, A Real a második 15 ponttal, az Atlético 5., 13 ponttal.

Milan - Napoli 0-4 (0-1)
Stadion: San Siro
JV: Nicola Rizzoli (olasz)
GSZ: Allan (13'), Insigne (47' 63'), Ely (77' (ÖG))

Mindkét csapat körülbelül annyiszor próbálkozott lövéssel, és kb. 50%-os aránnyal találták el egymás kapuját. A labdabirtoklás 40-60 volt. A nápolyiak többször voltak lesen, a bukdácsoló Milan pedig csak kétszer cserélt

Az olasz rangadót a Napoli nyerte, ezzel feljőve a 6. helyre, míg a Milan a 11.